Ergene Kaymakamlığı tarafından ilçemizde bulunan Şehit ve Gazi aileleri onuruna iftar yemeği programı düzenlendi.
     Ergene Kaymakamlığı ev sahipliğinde, Marmaracık Yazlık Düğün Salonunda düzenlenen programa Tekirdağ Valisi Aziz YILDIRIM, Kaymakam Sayın Fatih KIZILTOPRAK,  Belediye Başkanı Rasim YÜKSEL, Tugay Komutanı Topçu Albay Mehmet İÇLİBAŞ, Siyasi Parti İlçe Başkanları, Belediye Meclis Üyeleri, İlçe Kurum Müdürleri ve Personeli, Sivil toplum Kuruluşlarının temsilcileri, Mahalle Muhtarları ,Şehit Aileleri ve  Gazilerimiz katıldı.
    İftar Programı; Kaymakam  Sayın Fatih KIZILTOPRAK ve eşi İlke KIZILTOPRAK’ın  misafirleri karşılaması ile başladı. Ardından Kur’an-ı Kerim tilaveti ve akabinde ezanın okunmasıyla oruçlar açıldı. İftar Yemeğini müteakip yemek duası yapıldı. 
     Yemek duasından sonra konuşma yapan Sayın Kaymakam; Bu Ülkenin bağımsızlığı kolay kazanılmadı, çok ciddi mücadeleleri gerektirdi. Cumhuriyetimiz bu noktalara nice meşakkatlerle geldi ve hala sabrımız sınanmaktadır. Ancak Türk Milleti büyük bir millettir, zor günlerde bir araya gelmeyi mücadele etmeyi becerebilen bir millettir. Yaşadığımız bu sıkıntılı günler, güzel günlerin doğum sancısıdır. Çünkü bu millet, bu ülke, sadece kendi coğrafyasında yaşayan garip garibanın umudu değil aynı zamanda Suriyelilerin, Iraklıların, Kafkasların, Balkanların da umududur. Bu ülkenin bayrağı sürekli o kardeşlerimiz için de dalgalanmak durumundadır. “Vatanın birliği, beraberliği, istiklal ve istikbali, bayrağı ve ezanı için mukaddes canını vererek şehadet mertebesine ulaşan kıymetli şehitlerimizin yakınları ve gözü pek ve cesur bir şekilde mücadele ederek yaralanan kahraman gazilerimiz ve Ergeneli  hemşehrilerim, bu iftar davetimize icabet edip, bizi şereflendirdiğiniz için hepinize teşekkür ediyorum. Bu iftar yemeklerimizi geleneksel hale getirdik. Yardımlaşmanın, paylaşmanın en yoğun şekilde yaşandığı bu mübarek ayda sizlerle birlikte iftar yapmaktan mutluluk duyuyoruz. Ayrıca İftar yemeğimize desteklerinden ötürü  sanayicimiz  Mehmet Şahin NALBANT’a ve İlçemizdeki Sivil Toplum Kuruluşlarımıza teşekkür ediyorum. '' dedi.
    Ardından  konuşma yapan Vali Yıldırım; Bu vatan, çok kıymetlidir. Bu vatan, çok değerlidir. Bu topraklar, şehit kanlarıyla sulanmış topraklardır. Onun içindir ki, bu vatanda çok şehit vardır. Her ailenin içerisinde birkaç kuşak geriye gittiğinizde mutlaka bir şehide, bir gaziye rastlarsınız. Bu topraklar, kıymetli olduğu için pek çok dış gücün gözleri de bu topraklardadır. Öyleyse, bu toprakları korumak için bu vatanı, bu devleti, bu ülkeyi korumak için hepimiz, kanımızın son damlasında kadar mücadele etmekten vazgeçmeyeceğiz. Vatan kurulurken tabi ki asker gerekiyor ama vatan kurulduktan sonra da askerlere ihtiyacımız vardır. Bu askerler, irfan ordusudur, sanayici ordusudur, sağlık ordusudur, işçi ordusudur. Bu ordulara da ihtiyacımız vardır. Bunlarla birlikte bu vatan, ayakta kalacaktır. İnşallah dünyada da Atatürk’ün dediği gibi” milletimiz, ilelebet payidar olacaktır.” Bu yemeğin düzenlenmesinde emeği geçenlere teşekkür ediyorum. dedi.