Kaymakam’ımız Sayın Fatih KIZILTOPRAK’ ın öncülüğünde, Ergene Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün ortak çalışmalarıyla 28-29 Aralık 2018 tarihinde  ’İAAF ÇOCUK ATLETİZM EĞİTİM SEMİNERİ’ yapıldı. İki gün süren seminere geleceğin nesillerini yetiştirecek eğitimciler olarak 59 kursiyer katıldı. Seminerde kursiyerlere uzman eğitmenler tarafından teori ve uygulama dersleri verilirken, kursiyerler 3-12 yaş grubunda bulunan çocuklarla uygulama yapma olanağı buldu.
        Eğitimin birinci gününde Çocuk Atletizm Eğitim Semineri Koordinatörü Sayın Necdet AYAZ tarafından 3-7 yaş aralığında 88 öğrencinin katılımıyla Yıldırım Beyazıt Han Ortaokulu Spor Salonunda ‘Y’ Nesli ve Çocuk Atletizmine Giriş, Çocuklarda Fizyolojik Farklılıklar ve Antrenmana Geçişte Uyum dersleri anlatıldı.
Seminerin ikinci gününde ise Öğr. Gör. ve A Spor kanalında spor yorumcusu Sayın Haldun DOMAÇ tarafından Çocuklara Psikolojik Yaklaşım, Fair-Play dersleri sunuldu.
        Seminerin son bölümünde kursiyerlerimize ‘Eskimeyen Değerlerimiz’ adı altında 1968 Meksika Olimpiyatların’ da 4. olan eski maraton koşucusu İsmail AKÇAY tanıtıldı ve kendisine Kaymakam KIZILTOPRAK tarafından ödül takdim edildi. Kaymakam KIZILTOPRAK yaptığı konuşmada ‘Çocuk Atletizm Eğitim Semineri’ nin Ergene İlçemizde gerçekleşmesinden duyduğu memnuniyeti vurgulayarak sporun ve sporcunun her zaman yanında olduğunu ve ilçemizi spor anlamında bir adım daha  öne çıkarmak için destek vermeye devam edeceklerini söyledi ve bu organizasyonda emeği geçen herkese   teşekkür etti.
"        Seminer Kaymakam KIZILTOPRAK ın kursiyerlere sertifikalarını verdikten sonra toplu fotoğraf çekimiyle tamamlandı.